ÚSMEV – klub rodičov výnimočných detí  o.z.

Deň detí v Záturčí

DEŇ DETÍ V ZÁTURČÍ

Dňa 4. júna 2016 sa uskutočnil Deň detí v Záturčí. Hlavným organizátorom boli poslanci VMČ Záturčie v spolupráci s Dobrovoľným  hasičským  zborom Záturčie. Tohoto podujatia sa zúčastnil aj náš  ÚSMEV - klub rodičov výnimočných detí o.z., a pripravili sme pre dietky zaujmavé súťaže, hry a rôzne atrakcie. Medzi najobľúbenejšie patrilo maľovanie na tvár, lezenie vo vaku, šmýkačka. A kedže bol to sviatok všetkých detí tak ani jedno dieťa neodišlo  bez nejakej odmeny či sladkej , alebo v podobe malých darčekov.

Úvod patril Dobrovoľnému hasičkému zboru a celé podujatie otvoril PaedDr. Tomáš Zanovit.

A takto prebiehali súťaže medzi jednotlivými družstvami

Každoročné  osvieženie od hasičov - postrek vodou účastníkov podujatia

 

A prečo by mala chýbať hasičská  pena........... máme sniežik aj keď je leto

 

 

Nechýbali ani autá hasičov, ktoré používajú pri svojej práci, čo využili deti a odskúšali si aspoň sedenie v takom aute, ako aj výbavu auta

 

Vďaka Lucke Šupíkovej a jej neuveriteľnej šikovnosti sme urobili  obrovskú radosť asi 85 deťom, ktoré pomaľovala podľa ich želania. Musím povedať, že už všetky hry,  nielen naše ale aj hasičov a ostatných organizátorov boli zbalené ale ona ešte stále fungovala ako nekonečný maliar tváričiek detí.

Nechýbali ani hry pre tých najmenších  ale aj pre väčšie deťúrence a pochvala patrí aj rodičom, ktorí sa zapojili do  súťaži a "zaskákali" si aj škôlku na švihadle

No a na záver sme mali aj návštevu nevítanú - nevídanú v podobe "roja včiel", ktorý museli prísť odchytiť  hasiči čo mali službu a nemohli sa zabaváť ako  naši Záturčiansky.