ÚSMEV – klub rodičov výnimočných detí  o.z.

Jarná lyžovačkav v Jasenskej doline

 Jarná lyžovačka v Jasenskej doline sa konala dňa 12.marca 2017

Takto vyzerá lyža pre hadcapovaných ľudí  - monoski
 
Keď lyžovať tak  lyžovať !!! Na lyžovačke boli aj účastníci zo Zvolena, Tlmáč, Martina, Turian. Vyskúšalo si to 6 našich detí za pomoci inštruktorov lyžovania zo spoločnosti FATRA SKI a veľkú mieru zásluh má aj  PLUSKI -spoločnosť handicapovaných lyžiarov Slovenska. Musíme poďakovať aj NADÁCIÍ   GRANVIA, ktorá finančne zastrešila lyžiarsku výstroj - lyže monoski, duoski a doplnky k týmto lyžiam. Obrovská vďaka patrí Ing. Mikulášovi Knappovi a Miroslavovi Dolinskému, ktorí mali  trpezlivosť, silu a energiu venovať sa lyžiarom po celý deň a s láskou a úsmevom na tvári vychutnávať si radosť lyžiarov ako aj rodičov. V nemalej miere patrí vďaka Ing. Tomášovi Holičovi, ktorý to všetko "spískal" a ako aj vlekárom, ktorí rýchlosť pomy prispôsobili našim jazdcom. Všetci lyžiari sa tešia už na budúcu zimnú sezónu, nakoľko  chlapci  naši zlatí sľúbili našim dietkam lyžovačku aj budúci rok. Tak už teraz sa veľmi tešíme a všade o tom rozprávame.
ĎAKUJEME !
 
 
 Maťko Stecík náš prvý lyžiar pre tento deň začína nástupom na pomu ..........
 
 
 
 
 
 
 


Maťo už lyžuje ešte nevie ako sa muto páči  ešte len prvý raz ideme z kopca
 
 
 
 
 
 Anička si to trúfla na  nepomôckové lyže teda klasiku s inštruktorom Maťkom.Veľmi sa jej páčilo a Maťo sa osvedčil ako super pomocník. Ostali spolu kamaráti a tešia sa na spoločné stretnutie aj v budúcej zimnnej lyžovačke
 
 
 Spoločná jazda  fantastických inštruktorov Mikiho, Mira a našich dietok Maťka a SamkaChodili do koliečka ako šarkani - dole z kopca, na vlek  dole z kopca a na vlek............
 
 
 Uchytenie Samka na vlek, veľká vďaka za ochotu vlekárov úžas ako sa tarali o našich lyžiarov
 
 
 Samik na pome a veru, že sa mu aj páči
 
 
 A to už prišla na radu naša Nikuš a jej vyskot............výzor hovorí za všetko  čo povedať , myslím, že ťažko hľadať slová na radosť akú prežívala a nielen ona ale všetci "lyžiari"
 
 
 Anička po zácviku na kopčeku skúša pomu a väčší kopec ale jej to ide super.
 
 
 Aj tak budem záchranárom.............  Maťo skúša záchranársky skuter, veru sme zažili aj výjazd na svah tohoto pomocníka pre zranených
 
 
 Aj Nikuš využíva služby vleku a veru, že sa jej to páči
 
 
 Súrodenci Timka a Tomáš Chutňákovi nemohli chýbať a verím, že si to aj patrične užilipo počiatočnom strachu Tomiho a nekompromisnom rozhodnutí inštruktorov Tomi ide dotoho a Timka skúša lyže a po chvíli lyžuje aj lyžiarskými palicami. Je perspektívnou "silou" pre svojho brata, že budú spolu lyžovať, nakoľko sa z nej vykľul super lyžiar a má nato, aby zvládla  úlohu inštruktora. TO BY BOLO SUPER PRE TOMÁŠKA
 
 
 Spoločná fotka pri odchode skupiny zo "zahraničia" - Zvolen a Tlmače.Máme toho dosť sme unavený ale fajn polyžovaný...............nohy bolia - to prejde, ale zážitky ostávajú na dlho.
 
 
 A tomáš len lyžuje a lyžuje, ale pochvala od rodičov urobí malú prestávku pri čakaní na pomu.
 
 Šťastný a spokojný Tomáško  -  ideme dole z kopcaaaaaaaaaa
 
 
 Na záver lyžovačky to nemohlo byť bez spoločnej fotky s inštruktormi Mikim a Mirom a odmenu , že to všetci úspešne zvládli dostali medailu a diplom o absolvovaní lyžiarského zjazdu.
 
 
 Niektorý z rodičov si trúfli aj sami polyžovať so synom v tomto prípade Samo a Samko na lyžiach
 
 
2/3rodinky Vasarabovcov oddychuje - mamina a Anička si musela až sadnúť
 
 
 My sme lyžovali a chceme aj odmenu zato, že sme sa nebáli a zvládli sme to !!!!!!
 
 
 
 Aj naša Nikuša má na pamiatku medailu a diplom, že lyžovala
 
 
 
 A žeby nás chytil hlad..... Super obed - úžasná fazuľovica a zemiaky so "šniclom" kompotik slivkový,chutilo nám veľmi Filip sa  chce aj prestahovať do Martina kvôli našim úžasným polievkám.Zato sa môžeme poďakovať Mirkovi Blahušiakovi, ktorému patrí chata "NEZÁBUDKA". Máme plán, že tu strávime v budúcom roku jeden víkend spojený so super lyžovačkou.
 
 
 Rodinka Úžasných to preklad pre ich názov - rodinka KULLOVÁ a Nikuš ešte pred lyžoavčkou ešte nevie čo ju čaká, akle zvládla na jedničku - šikulka.